Reklama

Reklama

Spotkanie Andrzeja Dudy z Adamem Bielanem. O czym rozmawiano?

Kierownictwo Partii Republikańskiej, z prezesem ugrupowania Adamem Bielanem na czele, spotkało się z prezydentem Andrzejem Dudą. Tematem rozmowy były plany działań Partii Republikańskiej w ramach koalicji Zjednoczonej Prawicy i współpraca z prezydentem w zakresie projektów legislacyjnych

W spotkaniu wzięli udział również m.in. wiceszef Ministerstwa Aktywów Państwowych Karol Rabenda, posłowie: Kamil Bortniczuk i Jacek Żalek.

"Tematem rozmowy były plany działań Partii Republikańskiej w ramach koalicji Zjednoczonej Prawicy i współpraca z prezydentem w zakresie projektów legislacyjnych" - poinformowano na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta.

Również w poniedziałek odbyło się spotkanie kierownictwa PiS, które miało zapoznać się z wynikami rozmów koalicyjnych ws. obsady stanowisk w rządzie. W spotkaniu poza prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim uczestniczyli m.in. premier Mateusz Morawiecki i pozostali wiceprezesi ugrupowania. Politycy PiS nie komentowali efektów spotkania.

Reklama

Zmiany w rządzie

Europoseł Bielan powiedział w poniedziałek w Radiu Zet, że dwaj politycy jego partii będą ministrami: Kamil Bortniczuk i Michał Cieślak, który od jesieni 2020 r. jest już w rządzie jako minister-członek Rady Ministrów odpowiedzialny za sprawy samorządów. Bielan zaznaczył, że Cieślak nadal będzie ministrem bez teki w kancelarii premiera, w randze "ministra konstytucyjnego", a Jacek Żalek pozostanie wiceministrem w resorcie ds. funduszy i polityki regionalnej. Bortniczuk - według doniesień z ostatnich dnia - miałby zostać ministrem sportu.

Zmiany w rządzie zapowiadane są przez Zjednoczoną Prawicę od czasu opuszczenia obozu rządzącego przez Porozumienie Jarosława Gowina, który odszedł z rządu razem z niektórymi współpracownikami, ale ostatecznie większość wiceministrów wywodzących się z ugrupowania byłego wicepremiera pozostała w Zjednoczonej Prawicy przechodząc klubu parlamentarnego PiS.

W ramach zmienionej formuły Zjednoczona Prawica może przyłączyć m.in. Partię Republikańską założoną przez europosła Bielana oraz funkcjonującą jako zespół parlamentarny formację "OdNowa RP" wiceszefa MON Marcina Ociepy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje