Reklama

Spór w Porozumieniu i protest mediów. ​Zakończyło się spotkanie kierownictwa PiS

Przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie zakończyło się spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. Politycy mieli rozmawiać m.in. o sytuacji w Porozumieniu, wyborach na prezydenta Rzeszowa oraz projekcie w sprawie opłat od reklam.

Politycy PiS rozpoczęli rozmowy po godz. 13 i zakończyli je po trzech godzinach. O tematach rozmów informował przed spotkaniem szef klubu PiS Ryszard Terlecki w rozmowie z dziennikarzami. - Musimy jednak zdyscyplinować naszych koalicjantów, żeby przestali się zajmować sobą i - że tak powiem - rozpychaniem, a skoncentrowali na tym, co jest najważniejsze dla Polski - powiedział Terlecki przed rozpoczęciem posiedzenia.

Szef klubu PiS dodał, że jest jeszcze "parę spraw", które wymagają omówienia. W tym kontekście wskazał na wybory na prezydenta Rzeszowa. - Myślę, że dzisiaj to będziemy mogli rozstrzygnąć - stwierdził.

Reklama

Terlecki pytany o spotkanie Rady Koalicji przyznał, że nie wie, czy to ciało się zbierze w najbliższym czasie. - Na pewno spotkają się liderzy partii koalicyjnych i omówią problemy, które nie chcemy, żeby nas absorbowały, bo mamy ważniejsze sprawy na głowie - mówił.

Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski w piątek rano w Polskim Radiu 24 informował, że podczas posiedzenia kierownictwa partii będzie omawiana m.in. sytuacja w Porozumieniu. - Dzisiaj mamy posiedzenie prezydium Komitetu Politycznego (PiS), gdzie między innymi tam sprawa będzie omawiana i będą podjęte decyzje, co do dalszych działań, ponieważ nie ukrywam, że sytuacja w Porozumieniu nie wpływa pozytywnie na sytuację Zjednoczonej Prawicy - mówił Sobolewski.

Odnosząc się do wzajemnych relacji, stwierdził, że "będzie to musiało być tematem spotkania liderów Zjednoczonej Prawicy". - Ale kiedy i czy ona dojdzie do skutku w najbliższym czasie, to też będzie dzisiaj przedmiotem obrad nasz prezydium Komitetu Politycznego (PiS) - dodał.

Nie jest wykluczone, że po weekendzie zbierze się Rada Koalicji Rada Koalicji Zjednoczonej Prawicy, czyli ciało składające się z liderów partii wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy - PiS, Solidarnej Polski oraz Porozumienia, a także po dwóch lub trzech przedstawicieli każdej z tych partii.

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy