Reklama

Reklama

Spór Tuska z uczestnikiem spotkania. "Ja całe życie poświęciłem Polsce"

- Nazwał się pan kiedyś "prawdziwym polskim patriotą". Czy blokowanie funduszy dla Polski jest patriotyzmem? Czy niszczenie polskiego przemysłu jest patriotyzmem? Czy rozbijanie jedności Polaków jest patriotyzmem? - zapytał jeden gości na spotkaniu Donalda Tuska z mieszkańcami Piaseczna. Te słowa spotkały się z ostrą reakcją widowni. Lider PO wytłumaczył mężczyźnie, że "całe swoje życie poświęcił Polsce", a przytoczone słowa są "kłamstwem i manipulacją Jacka Kurskiego".

Podczas spotkania z mieszkańcami Piaseczna (woj. mazowieckie) Donald Tusk został zapytany przez jednego z uczestników "na czym polega miłość do Polski". 

- Od tego, kto będzie rządził Polską, zależy nas los. Pan powiedział, że pan kocha Polskę. Mam pytanie, na czym polega ta miłość do Polski, jeżeli pana głównym wyznaniem było "polskość to nienormalność", "polskość mnie uwiera", "nareszcie mogę z tego polskiego syfu wyjechać do Europy". Na tym polega miłość do Polski? Na tym polega patriotyzm? Nazwał się pan kiedyś "prawdziwym polskim patriotą". Czy blokowanie funduszy dla Polski jest patriotyzmem? Czy niszczenie polskiego przemysłu jest patriotyzmem? Czy rozbijanie jedności Polaków jest patriotyzmem? Czy dzielenie Polaków na moherów i innych jest patriotyzmem? Nie zgadzam się z panem! - mówił jeden z uczestników spotkania. Po tej wypowiedzi na sali rozległo się głośne buczenie. 

Reklama

Donald Tusk: Ja całe swoje życie poświęciłem Polsce

- Dziękuję panu bardzo za wyznanie politycznej wiary. Ten tekst jest dostępny w domenie publicznej. Mówi pan o moim krótkim eseju w miesięczniku "Znak". To były jeszcze czasy cenzury, Jaruzelskiego, ten tekst został mocno pocięty. Ja pod nim się podpisuję dzisiaj obiema rękoma. Pan swoje opinie wyraża na podstawie kłamstwa i manipulacji Jacka Kurskiego, który zaczął swoją kampanię nienawiści wobec mnie, na fałszywej interpretacji tego tekstu. Nawet pana polityczny idol, Kaczyński, powiedział publicznie, że wszystkie "interpretacje", bardzo dla mnie nieprzychylne, są nieprawdziwe, nie mają podstaw - tłumaczył Tusk. 

Lider PO mówił, że "ten kluczowy cytat, o którym mowa, jest wzięty wprost z listu Józefa Piłsudskiego". - Gdyby pan przeczytał ten tekst do końca, da pan radę, to wiedziałby pan, że jest to tekst napisany przez młodego wówczas człowieka, który od 19. roku życia, zaangażowany był, za czasów komunizmu, w demokratyczną opozycję, w podziemie 'Solidarności'" - mówił Tusk. 

- Ja całe swoje życie poświęciłem Polsce. Na tym polega miłość do ojczyzny. Nie na gadaniu o patriotyzmie, tylko na życiu, które się ojczyźnie poświęca - podsumował przewodniczący partii.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy