Reklama

Reklama

Spór o SN. Senat przegłosował nie tę ustawę?

"Senat przegłosował nie tę ustawę o Sądzie Najwyższym, co trzeba" – donoszą dziennikarze "Dziennika Gazety Prawnej".

Przypomnijmy, że poselski projekt procedowano w bardzo szybkim tempie. Wystarczyły trzy dni by projekt przeszedł kolejne czytania i był dyskutowany w sejmowych komisjach. Tuż przed weekendem trafił do Senatu. Senatorowie głosowali nad ustawą tuż przed godziną 2:00 z piątku na sobotę.

Dziennikarze "DGP" Patryk Słowik i Piotr Szymaniak donoszą, że do Senatu przekazano ustawę o SN w innej wersji, niż ta uchwalona przez Sejm.

"Eksperci nie mają wątpliwości, że ustawa o Sądzie Najwyższym jest więc niekonstytucyjna - już tylko z racji nieprawidłowego trybu jej uchwalania" - czytamy.

Reklama

Artykuł na ten temat jutro w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy