Reklama

Reklama

Spis powszechny. Kiedy loteria? Jak wziąć udział?

Od 1 kwietnia trwa spis powszechny. Już jutro odbędzie się wielki finał loterii organizowanej w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Do wygrania jest m.in. 16 samochodów.

Spis powszechny odbywa się raz na 10 lat i jest obowiązkowy. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczął się 1 kwietnia 2021 roku i potrwa do września.

Obowiązek spisania mają wszystkie osoby mieszkające stale, bądź czasowo, na terenie Polski.

Spisowi podlegają "osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski oraz osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania". Podlegają mu także "mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami".

Reklama

Loteria. Losowanie 14 lipca

W ramach spisu powszechnego organizowana jest loteria. Mogą w niej wziąć wszystkie osoby pełnoletnie, które same się spisały i wyraziły chęć wzięcia udziału w loterii.

Do tej pory rozlosowano już 960 kart przedpłaconych o wartości 500 zł i 480 kart o wartości 1000 zł.

Losowanie nagród głównych w loterii spisu powszechnego odbędzie się 14 lipca w środę. O godzinie 12.00 rozlosowanych zostanie 16 samochodów TOYOTA Yaris.

Losowanie będzie można obejrzeć na kanałach GUS-u na Facebook-u i YouTube.

Spis powszechny. O co pytają?

Spis powszechny jest realizowany na trzy sposoby - samospisu przez internet lub wywiadu telefonicznego lub wywiadu bezpośredniego.

Jakie informacje są zbierane w ramach spisu powszechnego? M.in. charakterystyka demograficzna, aktywność ekonomiczna, poziom wykształcenia, migracje czy charakterystyka etniczno-kulturowa.

Całą listę pytań można sprawdzić na stronie spis.gov.pl.

Czytaj też:

Burze stają się coraz bardziej intensywne. Czas się zacząć przyzwyczajać

Sto gigantycznych zapadlisk pojawiło się w Chorwacji

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy