Reklama

Reklama

​Śpiewak: Gronkiewicz-Waltz może pogrzebać PO

"Jeżeli zostaną postawione zarzuty pracownikom warszawskiego Ratusza, to prezydent Gronkiewicz-Waltz powinna podać się do dymisji" - powiedział w programie #RZECZoPOLITYCE Jan Śpiewak, przewodniczący "Miasto Jest Nasze" i radny dzielnicy Śródmieście.

Jan Śpiewak został poproszony o komentarz do sprawy reprywatyzacji gruntów w stolicy. Stołeczny radny przekonywał, że do reprywatyzacji, które budzą wątpliwości, dochodzi w całej Polsce. "W Łodzi taki gang reprywatyzacyjny wyłudził 300 kamienic" - mówił gość programu.

"Jeżeli zostaną postawione zarzuty pracownikom Ratusza, to prezydent Gronkiewicz-Waltz powinna podać się do dymisji. Teraz jest jeszcze za wcześnie" - dodał.

Śpiewak wspomniał także o kulisach afery, w której w ręce rodziny Gronkiewicz-Waltz trafiła kamienica przy ulicy Noakowskiego 16. ""Gazeta Wyborcza" znalazła właściciela tej kamienicy, który mieszka obecnie we Francji. Teraz jej właścicielem jest firma, której rodzina prezydent Warszawy kamienicę sprzedała"  - powiedział, sugerując, że prezydent Warszawy jest pośrednią beneficjentką reprywatyzacji.

Reklama

"Dzisiaj Hanna Gronkiewicz-Waltz jest kotwicą na szyi Platformy, która może pogrzebać całą partię. Może będzie trzeba powołać komisję śledczą ds. wyjaśnienia reprywatyzacji. Tych spraw jest bardzo dużo. Cały establishment jest w tym umoczony, od lewa do prawa" - twierdzi radny.

Jak nadmienił, również za czasów prezydenta Lecha Kaczyńskiego dochodziło do "dzikich reprywatyzacji".

 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy