Reklama

Reklama

Spięcie Żukowskiej z Bosakiem. Poszło o granicę z Rosją

Budowa zapory na granicy z obwodem kaliningradzkim stała się przedmiotem spięcia między posłanką Lewicy Anną Marią Żukowską a posłem Konfederacji Krzysztofem Bosakiem. Jego zdaniem każda osoba próbująca przekroczyć granicę poza procedurami "popełnia przestępstwo". - Jak pan śmie, jakie studia pan skończył? - skontrowała na antenie Radia Zet kobieta.

O decyzji w sprawie budowy tymczasowej zapory na granicy Polski z obwodem kaliningradzkim poinformował w środę wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak. Będzie ona miała wysokość 2,5 metra i szerokość 3 metry. Zainstalowane będą też urządzenia pozwalające na elektroniczny dozór granicy.

SG podała, że pierwsze prace przy budowie tymczasowej zapory składającej się z trzech rzędów drutu ostrzowego prowadzone są od środy w okolicy Wisztyńca, przy trójstyku granic Polski, Rosji i Litwy.

Starcie Żukowska-Bosak. "Pani mówiła o nim jak o uchodźcy"

Temat ten poruszono w programie "6. Dzień Tygodnia w Radiu Zet". Politycy wrócili do sprawy mężczyzny, który zawisł na płocie granicznym z Białorusią. W tym momencie starli się Anna Maria Żukowska i Krzysztof Bosak.

Reklama

Zdaniem posłanki Lewicy przedstawiciele państwa, a konkretniej Wojska Polskiego, "nabijają się z człowieka, który próbuje przekroczyć mur, zawiesił się na nim, wisząc głową w dół".

- Wstyd, że polskie służby się tak zachowują, bo każda osoba, nawet nielegalnie próbująca przekroczyć polską granicę, nadal jest człowiekiem. Należy jej się godne traktowanie - podkreśliła.

- Nie zgadzam się, by pani poseł z Lewicy pomawiała funkcjonariuszy Straży Granicznej czy Wojska Polskiego, że łamią prawa człowieka, czy zachowują się w sposób nieprzyzwoity - odpowiedział lider Konfederacji.

Dodał, że "mówimy o przestępcy, który nielegalnie naruszył granicę". - A pani mówiła o nim, jak o uchodźcy - zaznaczył.

- Przestępcą się jest, jak się jest skazanym i to prawomocnie - przypominała Żukowska.

Bosaka zapytano o to, czy dla niego każdy nielegalnie przekraczający granicę jest z definicji przestępcą. - Popełnia przestępstwo - odparł.

- Nie, nie popełnia, bo jeżeli ktoś rzeczywiście jest uchodźcą, to nie popełnia - skontrowała Anna Maria Żukowska.

Żukowska: Jakie studia pan skończył?

Lider Konfederacji stwierdził, że posłanka Lewicy "ma poważne problemy z interpretacją porządku prawnego". "Poradził" jej też, że "jeśli ma problemy ze znajomością Kodeksu karnego, niech lepiej przygotuje się do programu".

- Pan ma problemy, dlatego, że pan nazywa przestępcą osobę, która jeszcze nie miała procesu sądowego i nie została skazana. (...) To jest naprawdę zabawne. Jakie studia pan skończył? - zapytała w odpowiedzi posłanka Lewicy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy