Reklama

Reklama

Spekulacje w sieci. Hofman chce współpracować z Kukizem?

Krótko i stanowczo miał odpowiedzieć Paweł Kukiz na propozycję współpracy złożoną przez Adama Hofmana. O rzekomej rozmowie napisał na swoim profilu na Twitterze dziennikarz TVN Szymon Jadczak. Hofman i przedstawiciel Kukiza zaprzeczają, że taka rozmowa miała miejsce.

Według Szymona Jadczaka ubiegający się jeszcze niedawno o fotel prezydenta Paweł Kukiz miał ostrym i wulgarnym stwierdzeniem odpowiedzieć na propozycję współpracy, którą złożył mu Adam Hofman.

"'Po.....o Cię?' Tyle miał usłyszeć Adam Hofman od Kukiza, gdy zadzwonił z propozycją współpracy" - napisał Jadczak na Twitterze.

Poseł Hofman zdecydowanie zaprzecza, że taka rozmowa w ogóle się odbyła. - To kłamstwo. Nie kontaktowałem się z Pawłem Kukizem - podkreśla w rozmowie z Interią.

- Nie wiedziałem, że jego autorem jest dziennikarz. Myślałem, że to zwykły internauta - dodaje i zapowiada, że jeśli takie zachowania się powtórzą, rozważy "podjęcie poważniejszych kroków".

Reklama

Adam Hofman - po wyrzuceniu z PiS w listopadzie zeszłego roku poseł niezrzeszony - zabrał też głos na Twitterze. "Proszę nie rozpowszechniać bzdur. To od początku do końca fałsz" - napisał w odpowiedzi na wpis dziennikarza.

Skontaktowaliśmy się również z autorem wpisu, Szymonem Jadczakiem. Ten zaznaczył, że o sytuacji, którą opisał, dowiedział się od osoby ze sztabu Pawła Kukiza. Podkreślił też, że taką samą odpowiedź miał Hofman otrzymać od prezydenta Lubina. 

Szef sztabu Pawła Kukiza, Patryk Hałaczkiewicz zapytany, czy to prawda, że Adam Hofman kontaktował się z Pawłem Kukizem w kwestii ewentualnej współpracy, odpowiedział krótko: "Zaprzeczam".

Parokrotnie próbowaliśmy połączyć się w czwartek również z Pawłem Kukizem, niestety, bez powodzenia.

Polityczne plany Kukiza

Przypomnijmy, że w czerwcu ma oficjalnie wystartować ruch obywatelski skupiony wokół Pawła Kukiza. Sam Kukiz uważa, że ruch już działa, choć na razie - mówi - to "struktury bez struktur". Jesienią ruch wystawi listy w wyborach do Sejmu. Mają się na nich znaleźć ludzi młodzi i bezpartyjni samorządowcy.

Paweł Kukiz, orędownik jednomandatowych okręgów wyborczych, w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzymał ponad 20 proc. poparcia. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy