Reklama

Reklama

Sondaż. Zjednoczona Prawica z 38-proc. poparciem, KO z niewielkim spadkiem

Zjednoczona Prawica może liczyć na poparcie 38 proc. badanych, natomiast Koalicja Obywatelska na 28 proc - wynika z sondażu Social Changes. Podium zamyka Konfederacja z dziewięcioma procentami głosów.

Ankietowanym zadano pytanie, na które ugrupowanie polityczne oddaliby swój głos, gdyby wybory do parlamentu odbyły się w najbliższą niedzielę.

Sondaż. Zjednoczona Prawica notuje wzrost, KO - spadek

Poparcie dla Zjednoczonej Prawicy zadeklarowało 38 proc. badanych, co oznacza wzrost o 3 pkt proc. w porównaniu z poprzednim badaniem - wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce. 

Na Koalicję Obywatelską chce oddać głos 28 proc. badanych - o 1 pkt proc. mniej niż poprzednio. 

Konfederacja cieszy się poparciem 9 proc. badanych, co oznacza wzrost o 1 pkt proc.

Sondaż. Zmiany w Polsce2050 i Lewicy

Na Polskę 2050 wskazało 8 proc. badanych, a więc o 2 pkt. proc. mniej niż tydzień wcześniej. Lewica straciła 1 pkt proc. poparcia i może liczyć na 7 proc. wskazań. Z kolei Polskie Stronnictwo Ludowe zyskało 2 pkt proc. i cieszy się poparciem 6 proc. badanych.

Reklama

Poparcie dla Kukiz'15 deklaruje 2 proc. ankietowanych (bez zmian). Porozumienie może liczyć na jednoprocentowe poparcie i jest to spadek o 1 pkt proc.

Deklarowana frekwencja wynosi 58 proc., co oznacza wzrost o 1 pkt proc.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) w dniach od 11 do 14 listopada 2022 roku, na panelu internetowym, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1075 osób. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy