Reklama

Sondaż: Zbigniew Ziobro powinien odejść z rządu

Ponad połowa Polaków, ankietowanych przez IBRiS, uważa, że minister sprawiedliwości i prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro powinien odejść z rządu po przyjęciu unijnego budżetu.

Zbigniew Ziobro, lider Solidarnej Polski, powinien po przyjęciu unijnego budżetu odejść - tak uważa  61,5 proc. ankietowanych w sondażu na zlecenie "Rzeczpospolitej". Co czwarty respondent (26,2 proc.) jest przeciwnego zdania. Odpowiedzi "nie wiem/trudno powiedzieć" udzieliło 12,3 proc. ankietowanych.

Z sondażu IBRiS wynika także, że Polska korzysta na kompromisie zawartym podczas zakończonego w piątek szczytu UE. Tak uważa tak 66,4 proc. badanych.

Według 56,7 proc. ankietowanych najwięcej korzyści odniosą "wszystkie kraje UE" . 45 proc. jest zdania, że zdolność do dyscyplinowania Polski przez UE będzie taka sama jak przed szczytem, 23 proc. - że większa, a 17 proc. - że mniejsza.

Reklama

Badanie wykonano na próbie 1100 Polaków.

W sobotę Solidarna Polska podjęła decyzję, że pozostaje w koalicji z PiS i Porozumieniem Jarosława Gowina. - Pozostając w koalicji rządowej, będziemy mogli podjąć walkę, by przeciwdziałać następstwom decyzji, które zapadły - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Dodał, że istnieją poważne argumenty za tym, że rozporządzenie będące elementem pakietu budżetowego jest sprzeczne z prawem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy