Reklama

Reklama

Sondaż: W wyborach wygrałaby Zjednoczona Prawica. Za nią Koalicja Obywatelska

Kto wygrałby wybory, gdyby odbyły się one w najbliższą niedzielę? Jak wynika z badania popularności partii politycznych Research Partner, najwięcej głosów przypadłoby Zjednoczonej Prawicy - na nią zagłosowałoby 34,4 proc. respondentów. Następna byłaby Koalicja Obywatelska, która uzyskałaby głosy 24,5 proc. Polaków.

Ugrupowanie Polska 2050 Szymona Hołowni poparłoby 9,6 proc. badanych. W parlamencie znalazłaby się także Lewica, która cieszy się poparciem 7,8 proc. społeczeństwa oraz Konfederacja z wynikiem 6,2 proc.

Pozostałe partie poza parlamentem

Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem, choć PSL po raz kolejny zbliża się do granicy 5 proc. (poparcie na poziomie 4,7 proc. głosów).

Na pytanie o to, czy wzięliby udział w wyborach 48,3 proc. ankietowanych odpowiedziało: "zdecydowanie tak", a kolejne 15,3 proc. - "raczej tak", co pozwala szacować frekwencję wyborczą na poziomie 63,6 proc.

Reklama

Firma Research Partner przeprowadziła badanie preferencji politycznych Polaków na panelu Ariadna w dniach 24-27 czerwca 2022 roku na ogólnopolskiej próbie 1051 osób.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy