Reklama

Reklama

Sondaż TNS Polska: PiS i PO idą łeb w łeb

Gdyby wybory odbyły się dziś, to Prawo i Sprawiedliwość i Platforma Obywatelska uzyskałyby taki sam rezultat - tak wynika z najnowszego sondażu TNS Polska, przeprowadzonego na zlecenie "Wiadomości" TVP1. Obie partie mogą liczyć na 33 procent poparcia.

Na trzecim miejscu uplasował się Sojusz Lewicy Demokratycznej. Na ugrupowanie Leszka Millera swój głos chce oddać 8 procent badanych. W porównaniu z grudniowym badaniem przeprowadzonym przez TNS Polska, partia zyskała trzy punkty procentowe.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się dziś, próg przekroczyłoby jeszcze tylko Polskie Stronnictwo Ludowe. 6 procent ankietowanych deklaruje, że zamierza poprzeć formację, na czele której stoi Janusz Piechociński. (Partia zanotowała spadek o 2 punkty procentowe w porównaniu z poprzednim sondażem).

Reklama

Do Sejmu nie dostałby się Kongres Nowej Prawicy. Partii, której prezesem do niedawna był Janusz Korwin-Mikke, ufa zaledwie 3 proc. wyborców. Na formację Janusza Palikota - Twój Ruch - głos zamierza oddać natomiast 1 proc. pytanych.

2 proc. badanych przyznało, że chce poprzeć "inną partię". 14 procent nadal nie wie, na kogo zagłosuje podczas wyborów parlamentarnych.

Sondaż telefoniczny TNS Polska przeprowadziło 12 i 13 stycznia na próbie 1000 dorosłych Polaków.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy