Reklama

Reklama

Sondaż: Spadek poparcia dla PiS, PSL poza Sejmem

Na miejscu lidera, po spadku poparcia, pozostaje Prawo i Sprawiedliwość. Na drugim miejscu plasuje się Koalicja Obywatelska, a podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni. Gdyby wybory odbyły się teraz, poza Sejmem znalazłaby się Koalicja Polska-PSL i Kukiz'15 - wynika z najnowszego sondażu Kantar.

Z sondażu Kantar dla "GW" przedstawionego w poniedziałkowym wydaniu gazety wynika, że aż 78 proc. Polaków deklaruje, że pójdzie na wybory (w tym 57 proc., że na pewno). "Co ciekawe, dziś wyższą mobilizację wyborczą deklarują wyborcy Koalicji Obywatelskiej i Polski 2050, niższą PiS czy Lewicy. PiS traci wyborców od roku" - oceniła "GW".

PiS liderem

Wśród tych, którzy chcą głosować, PiS popiera obecnie 30 proc. "To o dwa punkty procentowe mniej niż przed miesiącem i o 6 punktów mniej niż przed rokiem, w październiku 2020 r." - czytamy w "GW".

Notowania Koalicji Obywatelskiej to 24 proc. poparcia - w październiku było to 25 proc. Lewica odnotowała wzrost z 7 do 8 proc. Partia Szymona Hołowni poprawiła z kolei swoje notowania z 10 do 14 proc. Poparcie dla Konfederacji skoczyło z 6 do 9 proc.

Reklama

6 proc. pytanych, na kogo zagłosują, odpowiedziało: "Nie wiem/Trudno powiedzieć".

PSL i Kukiz'15 poza Sejmem

Parcie dla Koalicji Polskiej-PSL zadeklarowało 4 proc. badanych, a dla Kukiz'15 - 2 proc.

Zagłosuję na "którąś z partii opozycyjnych, jeszcze nie wiem którą" - odpowiedziało 2 proc. respondentów.

Kolejne 2 proc. to inne odpowiedzi.

Badanie zostało zrealizowane za pomocą wywiadów CATI, na reprezentatywnej próbie ogółu mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat N=1002, w dniach 16-18.11.2021 r.


Reklama

Reklama

Reklama