Reklama

Reklama

Sondaż: Prawo i Sprawiedliwość z dużą przewagą

42,8 proc. - na takie poparcie mogłaby liczyć rządząca partia, gdyby wybory odbyły się w drugiej połowie listopada. Sondaż na zlecenie "Do Rzeczy" przygotowała pracownia Estymator.

PiS oczywiście wygrałoby wybory, a uzyskany wynik pozwoliłby partii Jarosława Kaczyńskiego rządzić samodzielnie. Na drugim miejscu znalazłaby się Platforma Obywatelska (23,6 proc.), a na trzecim Kukiz'15 (9,8 proc.).

Do Sejmu weszłyby jeszcze trzy ugrupowania: PSL (6,4 proc.), Nowoczesna (6 proc.) i SLD (5,3 proc.).

Podział mandatów wyglądałby natomiast tak: PiS - 246, PO 130, Kukiz'15 - 42, PSL - 21, Nowoczesna - 11, a SLD - 9. Jeden mandat przypadłby mniejszości niemieckiej.

Sondaż nie uwzględnia ostatniej zmiany na stanowisku lidera Nowoczesnej. Ryszarda Petru zastąpiła Katarzyna Lubnauer i na razie nie wiadomo, jakie przyniesie to rezultaty.

Badanie przeprowadzono w dniach 23-24 listopada 2017 na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1077 dorosłych osób.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy