Reklama

Reklama

Sondaż. Prawie 45 proc. Polaków przeciw przesuwaniu wyborów samorządowych

Jak wynika z sondażu IBRiS 44,8 proc. pytanych zmianę terminu wyborów samorządowych uważa to za złe rozwiązanie. Dla 11 proc. przesunięcie jest dobrym pomysłem, natomiast 17 proc. ciężko powiedzieć coś na ten temat lub nie ma zdania.

Według sondażu IBRiS dla Radia ZET, 27,2 proc. ankietowanych uważa, że przesuwanie terminu wyborów samorządowych to ani dobry ani zły pomysł. 

"Prawo i Sprawiedliwość przymierza się do wydłużenia obecnej kadencji samorządów do 2024 r. Dzięki temu wybory samorządowe nie odbywałyby się w tym samym roku, co wybory parlamentarne" - przypomniano. 

Sondaż. Zmiana terminu wyborów samorządowych

Z sondażu wynika, że 23,4 proc. ankietowanych uważa, że zmiana terminu wyborów samorządowych to zdecydowanie zły pomysł, a 21,4 proc. pytanych twierdzi, że raczej zły.

Zdecydowanie dobre zdanie na temat wydłużenia kadencji obecnych prezydentów miast, burmistrzów i wójtów ma 1,6 proc. Polaków, a 9,4 proc. udzieliło odpowiedzi, że to raczej dobre rozwiązanie. 17 proc. ankietowanych stwierdziło z kolei, że nie wie lub trudno powiedzieć coś na ten temat.

Reklama

Sondaż IBRiS na zlecenie Radia ZET przeprowadzono w dniach 17-18 czerwca metodą CATI na ogólnopolskiej próbie 1100 osób.

ZOBACZ: Krzysztof Sobolewski potwierdza. Trwają prace nad przesunięciem wyborów samorządowych

Wybory parlamentarne i samorządowe powinny odbyć się jesienią 2023 roku. Jak wynika z zapowiedzi rządzących, trwają prace nad projektem, który miałby przesunąć termin jednych z nich. Zgodnie z nowym terminem, wybory samorządowe miałyby odbyć się wiosną 2024 roku

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy