Reklama

Reklama

Sondaż: PiS zbliża się do pokonania 50 proc. poparcia

Gdyby wybory odbyły się na początku lutego, partia Jarosława Kaczyńskiego wygrałaby je z miażdżącą przewagą. Według przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster sondażu dla "Super Expressu" na PiS chce głosować 49 proc. badanych. Dla porównania - na drugą z kolei Platformę Obywatelską zamierza oddać swój głos tylko 15 proc. ankietowanych.

Najnowszy sondaż świadczy o zdecydowanej przewadze ugrupowania będącego przy władzy. Partia Kaczyńskiego zbliża się do pokonania 50 proc. poparcia. Druga PO jest daleko w tyle - chce na nią głosować 15 proc. badanych. Stawkę na podium uzupełniają ex aequo Nowoczesna i Kukiz'15. Obie formacje cieszą się sympatią 8 proc. Polaków. 

Zgodnie z sondażem w Sejmie znalazłyby się jeszcze trzy ugrupowania -  PSL i SLD z 6 proc. zwolenników oraz - co może być uznane za zaskoczenie - partia Razem, która z 5 proc. poparcia znajduje się na skraju progu wyborczego.

W sondażu znalazła się jeszcze partia Wolność, która jednak nie przekroczy progu wyborczego. Ugrupowanie Janusza Korwin-Mikkego może liczyć na 3 proc. głosów.

Badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 29-30 stycznia 2018 r. na próbie 1102 dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł 3 proc.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama