Reklama

Reklama

Sondaż: PiS wyprzedza KO o 10 punktów procentowych

Prawo i Sprawiedliwość - 36,6 proc., Koalicja Obywatelska - 26,4 proc. Podium zamyka Lewica. Takie wyniki przynosi najnowszy sondaż pracowni Estymator dla serwisu dorzeczy.pl

Według sondażu Estymatora dla serwisu dorzeczy.pl na PiS-Zjednoczoną Prawicę głosowałoby 36,6 proc. badanych zdecydowanych pójść na wybory, na Koalicję Obywatelską - 26,4 proc., na Lewicę - 11,6 proc., na Polskę 2050 - 9,5 proc., na PSL-KP - 7,1 proc. i na Konfederację - 6,9 proc.

Poniżej 5 proc. głosów otrzymałoby Kukiz'15 z poparciem 1,5 proc. i inne ugrupowania, które wskazało 0,4 proc. badanych deklarowali udział w głosowaniu.

Z sondażu wynika, że frekwencja wyniosłaby 55 proc.

Reklama

Sondaż: PiS bez większości w Sejmie

Według Estymatora wyniki sondażu przeliczone na głosy w Sejmie dałyby Prawu i Sprawiedliwości-ZP 203 miejsca, KO (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Zieloni, Inicjatywa Polska) 133, Lewicy (Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna, Razem) 45, Ruchowi Szymona Hołowni Polska 2050 - 38, a Polskiemu Stronnictwu Ludowemu- Koalicji Polskiej - 22 i Konfederacji - 18 miejsc.

Metodologia sondażu

Badanie przeprowadzono 28-29 lipca na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1022 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych (CATI). Jak zaznacza Estymator, w prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły, na jaką partię w wyborach do Sejmu oddadzą głos.

Pytanie badawcze brzmiało: "Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu, na którą z poniższych partii bądź koalicji partii, oddałby Pan/Pani swój głos".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy