Reklama

Reklama

Sondaż: PiS silny także bez Solidarnej Polski. Uwzględniono poparcie AgroUnii

PiS wciąż silnym liderem sondażowym, nawet bez wspólnego startu z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry, która notuje poparcie poniżej jednego procenta - wynika z sondażu dla "Rzeczpospolitej". Według badania partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na blisko 35 proc. głosów. Na drugim miejscu plasuje się KO z wynikiem niemal 28 proc.

Według sondażu, PiS bez działaczy Solidarnej Polski na listach może liczyć na 34,9 proc. poparcia. Partia Zbigniewa Ziobry może liczyć na 0,7 proc. głosów. W poprzednim badaniu IBRiS dla "Rz" przeprowadzonym w drugiej połowie czerwca Zjednoczona Prawica razem z Solidarną Polską miała 34,5 proc. poparcia.

Sondaż. Lewica silniejsza od Polski 2050. Konfederacja pod progiem

Najsilniejszą formacją opozycyjną jest Koalicja Obywatelska z poparciem na poziomie 27,7 proc. (poprzednio 25,4 proc.). Na trzecim miejscu Lewica z wynikiem 9,6 proc., na kolejnych - Polska 2050 Szymona Hołowni z 9,3 proc., PSL-Koalicja Polska ma w tym sondażu 5,5 proc.

Reklama

Pod progiem jest Konfederacja z 4,6 proc. AgroUnia Michała Kołodziejczaka, która w marcu została zarejestrowana jako partia polityczna, ma w tym badaniu 1,3 proc.

Niezdecydowani kluczową grupą wyborców

Jak podkreśla dziennik, dla wyniku wyborów kluczowa będzie grupa niezdecydowanych, którzy mogą w przyszłym roku sprawić największą niespodziankę - zarówno jeśli pozostaną w domach albo np. poprą w ostatnim etapie jedno z ugrupowań, np. PiS albo Konfederację lub inną partię opozycyjną. Ta grupa to 6,4 proc. respondentów.

Badanie zostało przeprowadzone przez IBRiS w dniach 29-30 lipca na 1000-osobowej grupie respondentów. Zrealizowano je metodą CATI.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy