Reklama

Sondaż: PiS najlepiej spełni obietnice wyborcze

35 procent Polaków twierdzi, że PiS to partia, która najlepiej spełni wyborcze obietnice. Opozycja uzyskała nieco ponad 18 procent głosów - wynika z najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski.

Choć do wyborów parlamentarnych został rok, politycy zaczęli spotkania z wyborcami w całej Polsce. Zarówno Donald Tusk, jak i Jarosław Kaczyński regularnie rozmawiają z mieszkańcami miast i wsi. Ich wypowiedzi niosą się nieraz szerokim echem. Warto przytoczyć tu cytat prezesa PiS o "dawaniu kobiet w szyję" czy "ciastko z tabletką gwałtu" lidera PO.

Reklama

Najnowszy sondaż. PiS nad PO w spełnianiu obietnic

W najnowszym sondażu Wirtualnej Polski wykonanym przez United Surveys możemy dowiedzieć się, którą partię Polacy uważają za najpewniejszą, jeśli chodzi o realizację obietnic wyborczych. 35,1 proc. ankietowanych odpowiedziało, że w największym stopniu słowa może dotrzymać PiS. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska - 18,3 proc. Podium zamyka Polska 2050. W obietnice tego ugrupowania wierzy 10,6 proc. ankietowanych

Kolejne miejsca należą do: Lewicy (4,0 proc.), Konfederacji (3,8 proc.) oraz PSL (0,3 proc.)

27,9 proc. osób nie wskazało żadnej partii.

Wspólny blok opozycji?

Spójrzmy też na inny sondaż. Za jednym wspólnym blokiem opozycyjnym jest 29 proc. badanych - wynika z tego przeprowadzonego przez CBOS badania. Za startem opozycji podzielonej na dwa bloki jest 15 proc., utworzenie trzech lub więcej bloków popiera 5 proc. O tym, że każde ugrupowanie opozycyjne powinno startować osobno, przekonanych jest 27 proc. pytanych.

Wśród ogółu ankietowanych zdania są podzielone, czy w najbliższych wyborach partie opozycyjne powinny stworzyć wspólny blok, ale gdy spytać o to zwolenników opozycji, to za takim wspólnym startem jest 59 proc. spośród nich - wynika z sondażu CBOS.

Jednocześnie ankietowani przez CBOS oceniają, że trudno wskazać lidera opozycji. Na lidera PO Donalda Tuska wskazało 20 proc. respondentów, na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i lidera Polski 2050 Szymona Hołownię wskazało po 2 proc., 4 proc. wymieniło zaś innych polityków. 53 proc. badanych oceniło, że nie ma takiego polityka, zaś reszta nie umiała, bądź nie chciała udzielić odpowiedzi na to pytanie.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy