Reklama

Reklama

Sondaż: Partia rządząca zostawia w tyle Koalicję Obywatelską

Z najnowszego sondażu Pollster dla "Super Expressu" wynika, że Zjednoczona Prawica ma ugruntowaną pozycję lidera. Na drugim miejscu plasuje się Koalicja Obywatelska. Kto jeszcze, według sondażu, może liczyć na miejsce w Sejmie?

Partia rządząca umacnia się na pozycji lidera i coraz bardziej zostawia w tyle Koalicję Obywatelską z Donaldem Tuskiem - pisze w czwartek "Super Express" odnosząc się do najnowszego sondażu Pollster dla "SE". 

Jak wynika z sondażu Pollster dla "Super Expressu", gdyby wybory do Sejmu odbywały się w niedzielę Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na 39,5 proc. głosów ankietowanych. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z 24,54 proc. głosów ankietowanych.

Oznacza to, że w porównaniu z sondażem z początku sierpnia PiS i Solidarna Polska zyskują 5 pkt proc. Natomiast Koalicja Obywatelska z Donaldem Tuskiem na czele traci 1 pkt proc. 

Reklama

Kto w Sejmie?

Według sondażu do Sejmu weszłaby też partia Polska 2050 Szymona Hołowni - 14,32 proc., Lewica - 7,56 proc., oraz Konfederacja - 7,35 proc.

Poza progiem wyborczym - według sondażu Pollster dla "SE" - znalazłoby się Polskie Stronnictwo Ludowe - 4,66 proc., Kukiz'15 - 1,08 proc., oraz Porozumienie Jarosława Gowina - 0,71 proc.

Badanie dla "SE" zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 13-14 września na próbie 1048 dorosłych Polaków.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy