Reklama

Reklama

Sondaż: Mateusz Morawiecki głównym kandydatem do zastąpienia prezesa PiS

Mateusz Morawiecki ma największe szanse na zastąpienie Jarosława Kaczyńskiego na stanowisku prezesa PiS - twierdzą ankietowani w sondażu SW Research dla rp.pl. Premiera wskazało ponad 14 proc. respondentów. Na podium znaleźli się również prezydent RP Andrzej Duda i szef MON Mariusz Błaszczak.

SW Research w sondażu dla rp.pl zapytało respondentów "który z polityków byłby najlepszym kandydatem do zastąpienia Jarosława Kaczyńskiego w roli prezesa PiS?".

Z opublikowanego w niedzielę sondażu wynika, że 14,2 proc. respondentów wskazało Mateusza Morawieckiego na następcę Kaczyńskiego. Na drugim miejscu znalazł się prezydent Andrzej Duda, na którego głos oddało 9,7 proc. ankietowanych. Na trzecim miejscu według 7,6 proc. respondentów Kaczyńskiego w roli prezesa PiS powinien zastąpić szef MON Mariusz Błaszczak.

Ponad 40 proc. nie ma zdania

"Zdaniem 3,5 proc. ankietowanych następcą Kaczyńskiego mogłaby być Beata Szydło, 2,8 proc. respondentów widziałoby w tej roli Zbigniewa Ziobrę" - czytamy w rp.pl.

Reklama

Zobacz też: Sondaż CBOS. 33 proc. badanych to zwolennicy, a 40 proc. to przeciwnicy rządu

Z kolei według 20,8 proc. ankietowanych następcą Jarosława Kaczyńskiego powinien zostać inny, niewymieniony w odpowiedziach polityk. "41,3 proc. respondentów nie ma zdania w tej sprawie" - pisze rp.pl.

Sondaż został przeprowadzony przez SW Research w dniach 21-22.06.2022 r. i objął grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy