Reklama

Reklama

Sondaż: Kto byłby najlepszym premierem dla Polski?

Mateusz Morawiecki byłby najlepszym premierem dla Polski - wynika z sondażu United Surveys. Obecnego szefa rządu wskazało 27,4 proc. badanych. Prezes Rady Ministrów wyprzedził m.in. Rafała Trzaskowskiego (7,6 proc.), Donalda Tuska (5,6 proc.) i Szymona Hołownię (2,5 proc.).

"Choć poparcie dla aktualnego szefa rządu nieco spadło w porównaniu z ostatnim, marcowym badaniem to jednak nadal zostawia on innych polityków daleko w tyle" - podano. W poprzednim badaniu w marcu Morawiecki miał więcej - 31,5 proc. wskazań.

Dodano, że według Polaków, dobrymi kandydatami na premiera byliby również: Rafał Trzaskowski (7,6 proc.), Donald Tusk (5,6 proc.), Szymon Hołownia (2,5 proc.) i Władysław Kosiniak-Kamysz (2,5 proc.). 

Większość badanych Polaków (50,7 proc.) nie wie lub nie ma zdania w tym temacie - wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej".

Reklama

Najmłodsi za Trzaskowskim

Jak podano, według najmłodszych wyborców, najlepszym premierem byłby Rafał Trzaskowski (19 proc.), drugie miejsce w zestawieniu zajął z kolei Jarosław Kaczyński (11 proc.). "W przypadku respondentów w wieku od 30 do 39 lat najwięcej osób wybrało Mateusza Morawieckiego (9 proc.), później znaleźli się Donald Tusk (8 proc.) i Szymon Hołownia (7 proc.), a także Rafał Trzaskowski (4 proc.)" - czytamy.

Z badania wynika, że "Morawieckiego popierają głównie wyborcy Zjednoczonej Prawicy (54 proc.), ale również i Polskiego Stronnictwa Ludowego i Kukiz’19 (34 proc.)". Dodano, że Rafał Trzaskowski cieszy się największą popularnością wśród osób, które opowiadają się za Lewicą (34 proc.). "Wyborcy Koalicji Obywatelskiej uważają z kolei Donalda Tuska za najlepszego premiera dla Polski (34 proc.). Obecny prezydent Warszawy znalazł się natomiast na drugim miejscu, notując 17 proc. wskazań" - napisano.

Badanie wykonano 19 czerwca na 1000 osobowej ogólnopolskiej próbie pełnoletnich Polaków metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy