Reklama

Sondaż IBRiS dla Onetu: Polacy ufają ministrowi Szumowskiemu

Polacy mają zaufanie do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego: ufa mu 41,3 proc. respondentów, wobec 16,9 proc. nieufnych i 26,4 obojętnych - wynika z sondażu IBRIS przeprowadzonego na zlecenie Onetu w połowie marca, czyli już po wybuchu epidemii koronawirusa.

Łukasz Szumowski jest lekarzem kardiologiem, funkcję ministra zdrowia sprawuje od stycznia 2018 r.

Jeśli chodzi o szczegółowe odpowiedzi, to szefowi resortu zdrowia zdecydowanie ufa 10,8 proc. badanych, raczej ufa - 30,5 proc., obojętnych jest 26,4 proc., raczej nie ufa 8,4 proc., a zdecydowanie nie ufa 8,5 proc., a 15,4 proc. nie zna tego nazwiska.

Szumowski tuż za Dudą

Z badania wynika, że szef resortu zdrowia jest drugim po prezydencie Andrzeju Dudzie politykiem, których Polacy obdarzają największym zaufaniem - Andrzejowi Dudzie ufa 45,4 proc. ankietowanych, ale brak zaufania zgłasza 37,9 proc.

Reklama

Łukasz Szumowski zajmuje ostatnie miejsce w rankingu nieufności, czyli jest politykiem, któremu najmniej osób nie ufa.

To znacznie lepszy wynik niż u polityków obecnych na polskiej scenie od dłuższego czasu. Np. następny w rankingu zaufania premier Mateusz Morawiecki ma 41,1 proc. pozytywnych odpowiedzi, nie ufa mu 42,1 proc. respondentów. Czwartej w zestawieniu - Małgorzacie Kidawie-Błońskiej ufa 38,3 proc., a nie ufa 35,8 proc., a piątemu - Robertowi Biedroniowi ufa 32,9 proc., a nie ufa - 35,5 proc.

Badanie zrealizowane 13 marca 2020 r. metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1100 osób.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy