Reklama

Sondaż: Duda i Tusk w II turze wyborów prezydenckich

Andrzej Duda i Donald Tusk znaleźliby się w drugiej turze wyborów prezydenckich, gdyby obaj w nich startowali, a wybory odbyłyby się w najbliższą niedzielę - wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster przeprowadzonego na zlecenie se.pl i Nowa TV.

W najnowszym badaniu zaledwie 6 proc. głosów zdobyła premier Beata Szydło, która po raz pierwszy znalazła się w prezydenckim sondażu. O tym, że Szydło mogłaby być kandydatem PiS na prezydenta zaczęło się nieoficjalnie mówić po konflikcie, jaki wybuchł między Pałacem Prezydenckim a rządem po zawetowaniu przez Andrzeja Dudę dwóch ustaw reformujących sądownictwo. 

Po raz kolejny liderem zestawienia jest urzędujący prezydent Andrzej Duda. Mógłby liczyć na 39 proc. głosów, a to bardzo wyraźna różnica poparcia między prezydentem a premier Szydło.

Reklama

Duda nie wygrałby jednak po pierwszej turze. W drugiej musiałby się zmierzyć z Donaldem Tuskiem, na którego chce głosować 31 proc. Polaków. Na trzecim miejscu znalazł się Paweł Kukiz (7 proc.), a dopiero na czwartym premier Szydło (6 proc.).

Co ciekawe, w zestawieniu nie znalazł się Robert Biedroń. Inne sondaże wskazywały, że prezydent Słupska cieszy się dużym zaufaniem społecznym. W wielu podobnych badaniach zajmował trzecie miejsce - za Dudą i Tuskiem.

Badanie przeprowadzono w dniach 16-17 sierpnia na próbie 1099 dorosłych Polaków.

Wyniki przedstawiają się następująco: 

Andrzej Duda (39 proc.)

Donald Tusk (31 proc.)

Paweł Kukiz (7 proc.)

Beata Szydło (6 proc.)

Janusz Korwin-Mikke (5 proc.)

Władysław Kosiniak-Kamysz, Włodzimierz Czarzasty i Adrian Zandberg (po 3 proc.)

Ryszard Petru (2 proc.)

Grzegrz Schetyna (1 proc.)

Więcej na se.pl

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy