Reklama

Reklama

Sondaż dla "Wiadomości" TVP: PO wygrywa z PiS

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku lutego, wygrałaby je Platforma Obywatelska, na którą głos oddałoby 34 procent badanych. Tak wynika z sondażu TNS Polska dla "Wiadomości" TVP. Tym samym PO wyprzedziła Prawo i Sprawiedliwość, na które wraz z Solidarną Polską i Polską Razem chce głosować o 2 punkty procentowe mniej .

Próg wyborczy przekroczyłoby jeszcze tylko dwie partie: PSL (9 procent) i SLD (7 procent).

W porównaniu z poprzednim sondażem z połowy stycznia, Platforma Obywatelska zyskała 1 punkt procentowy, a Prawo i Sprawiedliwość wraz z Solidarną Polską i Polską Razem straciło 1 punkt procentowy.

Miejscami zamieniło się PSL z SLD, a to dzięki wzrostowi poparcia dla ludowców o 3 punkty procentowe. Sojusz Lewicy Demokratycznej zanotował spadek o 1 punkt procentowy.

Do Sejmu nie dostałby się Twój Ruch - chęć głosowania na niego zadeklarowało 2 procent badanych. Na Kongres Nowej Prawicy, Ruch Narodowy i nową partię KORiN głosować chce po jednym procencie ankietowanych.

Reklama

13 procent respondentów nie wie, na którą partię oddać głos.

Badanie dla "Wiadomości" TVP ośrodek TNS Polska przeprowadził 4 i 5 lutego na próbie 1000 dorosłych Polaków.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy