Reklama

Sondaż dla se.pl i Nowa TV: PO blisko PiS, zyskuje SLD

Platforma Obywatelska traci dwa punkty procentowe do Prawa i Sprawiedliwości - wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu" i Nowa TV. Na duże poparcie może liczyć lewica.

Według sondażu, przeprowadzonego na zlecenie internetowego wydania "Super Expressu" i Nowa TV, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na największe poparcie. Na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby 30 proc. respondentów.

Blisko partii rządzącej trzyma się Platforma Obywatelska, która w najbliższych wyborach parlamentarnych mogłaby liczyć na 28 proc. poparcia.

Do Sejmu weszłyby jeszcze trzy partie - Kukiz '15 (13 proc.), SLD (10 proc.) i Nowoczesna (8 proc.). Progu wyborczego nie osiągnęłyby: PSL (4 proc.), Razem (4 proc.) i Wolność (3 proc.).

W najnowszym sondażu dziwi relatywnie wysokie poparcie dla SLD. W innych badaniach partia Włodzimierza Czarzastego znajduje się na granicy progu wyborczego.

To nie jedyny sondaż w ostatnim czasie. Dwa tygodnie temu, w badaniu wykonanym na zlecenie TVN przez Kantar Millward Brown SA, 31 proc. respondentów wyraziło chęć zagłosowania na PO, a 29 proc. na PiS. Był to pierwszy sondaż od czasu wygrania wyborów przez partię Kaczyńskiego, w którym PiS nie prowadził.

Kilka dni później Kantar Public przeprowadził badania na zlecenie TVP Info. Tam proporcje były odwrotne - PiS (31 proc.) był przed PO (29 proc.). W sondażu dla TVP poza Sejmem wylądowałaby Nowoczesna.

Badania zlecone przez se.pl i Nowa TV przeprowadził Instytut Badań Pollster.

Więcej w poniedziałkowym wydaniu "Super Expressu".

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama