Reklama

Reklama

Sondaż dla "Rz": Co drugi Polak nie chce, by Ziobro był wicepremierem

"Czy Zbigniew Ziobro powinien otrzymać tekę wicepremiera w rządzie, który powstanie po zebraniu się nowego parlamentu?" - na takie pytanie odpowiadali uczestnicy badania SW Research dla rp.pl.

Na tak zadane pytanie 50,1 proc. respondentów odpowiedziało: "nie". Ziobrę w fotelu wicepremiera widziałoby 21,6 proc. ankietowanych. 28,3 proc. uczestników sondażu nie ma zdania w tej sprawie - wynika z sondażu.

- Przeciwnych pełnieniu przez Zbigniewa Ziobrę funkcji wicepremiera jest połowa kobiet, jak i mężczyzn. Najwięcej osób przeciwnych takiemu rozwiązaniu znajduje się wśród badanych, którzy skończyli 50 lat, mają wyższe wykształcenie  (w obu grupach blisko 6 na 10 osób). Biorąc pod uwagę dochody najwięcej przeciwników przyznania Zbigniewowi Ziobrze teki wicepremiera znajduje się wśród osób o zarobkach w granicach 2001 - 3000 zł (60%). Z uwagi na miejsce zamieszkania rozwiązanie takie jest najmniej popularne wśród mieszkańców miast liczących od 20 do 99 tys. mieszkańców (60% przeciwników) - komentuje wyniki sondażu Piotr Zimolzak z SW Research w portalu rp.pl.

Reklama


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy