Reklama

Reklama

Sondaż: Coraz więcej Polaków chce rozwoju energii odnawialnej

Polacy chcą rozwoju odnawialnych źródeł energii. Tworzenie farm wiatrowych, biogazowni i korzystanie z paneli słonecznych popiera ponad 60 proc. badanych - wynika z sondażu IBRIS dla "Rzeczpospolitej". Niemal połowa respondentów, w obliczu kryzysu energetycznego, chce zwiększenia wydobycia węgla w Polsce.

"W szczycie kryzysu związanego z brakiem węgla i gigantycznymi cenami prądu ponad 60 proc. Polaków chce, by rząd pilnie uchwalił ustawę liberalizującą rozwój farm wiatrowych, powrócił do korzystniejszych rozwiązań dotyczących paneli słonecznych i wdrożył program lokalnych biogazowni" - wynika z sondażu, w którym pytano, "w jaki sposób poprawić sytuację energetyczną gospodarstw domowych zimą?".

"Ponad 35 proc. badanych chce także oszczędzania energii: wyłączania oświetlenia ulic i obniżania temperatury w pomieszczeniach" - czytamy w "Rz".

Reklama

Sondaż: Niemal Połowa badanych za większym wydobyciem węgla

Zdaniem 48,7 proc. respondentów sposobem na poprawę sytuacji energetycznej gospodarstw domowych zimą jest zwiększenie wydobycia węgla w Polsce. 18,8 proc. badanych uważa, że należy zintensyfikować dopłaty do opału i elektryczności. 13 proc. za dobre rozwiązanie uważa rezygnację z zakazu importu surowców energetycznych z Rosji.

Badanie CATI przeprowadzono 23 i 24 września 2022 r. na grupie 1100 respondentów. Możliwe było wskazanie kilku odpowiedzi. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy