Reklama

Reklama

Sondaż CBOS: Lepsze notowania rządu Ewy Kopacz

Według najnowszego sondażu CBOS 32 proc. respondentów deklaruje się jako zwolennicy rządu; 31 proc. jako przeciwnicy. Zadowolenie z tego, że na czele rządu stoi Ewa Kopacz, deklaruje obecnie 37 proc. respondentów, niezadowolonych jest 47 proc. ankietowanych. To drugi miesiąc z kolei, w którym notowania urzędującego gabinetu poprawiają się.

W sierpniu odsetek zwolenników rządu wzrósł o 4 punkty proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem (z 28 do 32 proc.); z kolei odsetek przeciwników zmalał o 2 pkt. proc. (z 33 do 31 proc.). 33 proc. ankietowanych zadeklarowało w sierpniu obojętny stosunek do rządu (spadek o 2 pkt. proc.), 4 proc. (tyle samo co w lipcu) nie ma zdania na ten temat.

CBOS wskazuje, że wzrasta akceptacja szefowej rządu. W sierpniu 37 proc. respondentów wyraziło zadowolenie z faktu, że na czele rządu stoi Ewa Kopacz (o 3 pkt. proc. więcej niż miesiąc temu); niezadowolonych z tego faktu jest 47 proc. badanych (tyle samo co w lipcu). 16 proc. ankietowanych nie ma zdania na ten temat (o 3 pkt proc. mniej niż przed miesiącem).

Reklama

Ocena działalności rządu

Według sondażowni, przybywa również pozytywnych ocen działalności rządu. 38 proc. respondentów ocenia ją dobrze (wzrost o 5 pkt. proc.); 45 proc. - źle (spadek o 1 pkt. proc.). 17 proc. respondentów nie ma zdania na ten temat (o 4 pkt. proc. mniej niż przed miesiącem).

Badani pytani byli również w sondażu, czy polityka obecnego rządu stwarza szanse poprawy sytuacji gospodarczej. 32 proc. respondentów odpowiedziało twierdząco (wzrost o 3 pkt. proc.); 53 proc. odpowiedziało, że nie (spadek o 3 pkt. proc.). 15 proc. ankietowanych (tyle samo, co przed miesiącem) nie ma zdania na ten temat.

Sondaż przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 17-24 sierpnia 2015 roku na liczącej 1040 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy