Reklama

Reklama

Sondaż CBOS: 43 proc. Polaków niezadowolonch z pracy premiera

Według najnowszego sondażu CBOS z pracy premiera Mateusza Morawieckiego niezadowolonych jest 43 proc. badanych. Odrębnego zdania jest 40 proc. Polaków Badaniu poddano ponad 1200 osób.

Zadowolenie z tego, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki wyraża 40 proc. ankietowanych w czerwcu przez CBOS (wzrost o punkt procentowy); 43 proc. (spadek o punkt procentowy) jest niezadowolonych z tego powodu. 17 proc. nie ma zdania na ten temat (wzrost o punkt procentowy).

34 proc. badanych przez CBOS określa siebie mianem zwolenników rządu (bez zmian); 35 proc. zadeklarowało niechętny stosunek do rządu (spadek o  5 punktów procentowych). 27 proc. wyraziło obojętność (wzrost o 6 punktów procentowych). 4 proc. wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć" (spadek o punkt procentowy).

Wyniki działalności rządu premiera Mateusza Morawieckiego od czasu objęcia przezeń władzy pozytywnie oceniło 42 proc.  badanych (wzrost o punkt procentowy), a negatywnie - 44 proc. (spadek o 2 punkty procentowe). 14 proc. wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć" (wzrost o punkt procentowy).

Reklama

Ocena sytuacji gospodarczej

Przekonanie, że polityka obecnego rządu stwarza szanse poprawy sytuacji gospodarczej wyraża 39 proc. respondentów (bez zmian); przeciwnego zdania jest 49 proc. (wzrost o punkt procentowy). Odpowiedź "trudno powiedzieć" wybrało 12 proc. (spadek o punkt procentowy).

CBOS przeprowadził sondaż w dniach od 7 do 17 czerwca 2021 roku na próbie liczącej 1218 osób (w tym: 60,8 proc. - wywiad bezpośredni z udziałem ankietera (metoda CAPI); 26,7 proc. wywiad telefoniczny po skontaktowaniu się z ankieterem CBOS (CATI) i 12,6 proc. samodzielne wypełnienie ankiety internetowej (CAWI).

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne