Reklama

Reklama

Sondaż: 59 proc. wyborców PiS chce, by Jarosław Kaczyński pozostał w rządzie

Jarosław Kaczyński cieszy się niemal 60-procentowym poparciem ze strony wyborców PiS - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla "Super Expressu". Ankietowani odpowiadali na pytanie, czy prezes PiS powinien odejść z rządu. 23 proc. badanych wyborców PiS nie ma zdania w tej sprawie.

Według 59 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński nie powinien odchodzić z rządu - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu". Za odejściem prezesa PiS z Rady Ministrów opowiada się 18 proc. wyborców PiS.

Sam Jarosław Kaczyński w najnowszym wywiadzie dla PAP, pytany o swoją obecność w rządzie odpowiedział: - Na pewno w tym roku nie zrezygnuję, chyba że ze mnie zrezygnują.

23 proc. badanych wyborców PiS nie ma zdania w tej sprawie.

Kto w Sejmie?

W czwartek ta sama sondażownia opublikowała dane dotyczące poparcia dla poszczególnych partii. Wynika z niż, że gdyby wybory do Sejmu odbywały się w niedzielę Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na 39,5 proc. głosów ankietowanych. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z 24,54 proc. głosów ankietowanych.

Reklama

Według sondażu do Sejmu weszłaby też partia Polska 2050 Szymona Hołowni - 14,32 proc., Lewica - 7,56 proc., oraz Konfederacja - 7,35 proc.

Poza progiem wyborczym - według sondażu Pollster dla "SE" - znalazłoby się Polskie Stronnictwo Ludowe - 4,66 proc., Kukiz'15 - 1,08 proc., oraz Porozumienie Jarosława Gowina - 0,71 proc.

Sondaż zrealizowany przez Instytutu Badań Pollster w dniach 13-14 września br. na próbie 1048 dorosłych Polaków.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje