Reklama

Reklama

Solidarna Polska opracowała projekt funkcjonowania hospicjów perinatalnych

Jak poinformował w piątek minister-członek Rady Ministrów Michał Wójcik, Solidarna Polska przygotowała projekt ustawy regulujący funkcjonowanie hospicjów perinatalnych. Minister wyraził nadzieję, że projekt trafi pod obrady Sejmu "tak szybko, jak to możliwe".

Wójcik podkreślił, że projekt jest formą wsparcia rodziców, którzy spodziewają się dziecka z wadą śmiertelną. - To jest ten projekt, dosyć długi, z bogatym uzasadnieniem, który jest głosem Solidarnej Polski w całej dyskusji, która w tej chwili przetacza się w mediach - dodał minister.

- Ta ustawa powinna powstać wiele lat temu, te osoby powinny być wspierane, powinny czuć, że państwo staje za nimi w momencie, kiedy przechodzą bardzo trudne chwile w swoim życiu - mówił wiceszef Solidarnej Polski.

Koordynator w szpitalu

Jak poinformował, w projekcie znalazły się zapisy o utworzeniu w szpitalu koordynatorów opiekujących się ciążą obarczoną wadą letalną, a także konieczność poinformowania przez lekarza matki, że może skorzystać z opieki w hospicjum.

Reklama

Ponadto - dodał Wójcik - w hospicjach będzie świadczona pomoc zarówno lekarska, jak i psychologiczna. Projekt zakłada także powstanie odrębnych sal dla kobiet w ciąży z wadą letalną; reguluje także kwestie pochówku dziecka, które umrze po porodzie - podkreślił.

Według Wójcika, projekt zostanie przedstawiony koalicjantom z PiS i Porozumienia podczas posiedzenia Rady Koalicyjnej. - Mam nadzieję, że projekt tak szybko trafi pod obrady Sejmu najszybciej jak jest to możliwe - podkreślił wiceszef Solidarnej Polski.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje