Reklama

Śnieg, zawieje i oblodzenie. Większość Polski z ostrzeżeniami

W nocy z czwartku na piątek będzie pochmurno, miejscami wystąpią marznące opady. W wielu miejscach drogi i chodniki mogą być oblodzone - poinformowała dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ilona Bazyluk. Wydano ostrzeżenia przed oblodzeniem, intensywnymi opadami śniegu i zawiejami śnieżnymi.

W ciągu ostatnich dni pogoda w Polsce daje się we znaki mieszkańcom wielu regionów. Mocny wiatr, opady śniegu, deszczu z śniegiem i deszczu - takich zjawisk doświadczaliśmy. IMGW ostrzega jednak przed zmianą aury na jeszcze mniej sprzyjającą.

W nocy będzie pochmurno. W górach spadnie do 7 cm śniegu. Na pozostałym obszarze będzie padał słaby śnieg, którego może spaść ok. 2 cm. Najładniejsza pogoda powinna być na Pomorzu. Tam będą rozpogodzenia. W wielu miejscach z powodu opadów i mrozu może być ślisko, drogi i chodniki mogą być oblodzone.

Reklama

Temperatura minimalna wyniesie od -7 stopni Celsjusza na terenach podgórskich Karpat, -5 stopnia Pomorzu i na północnym wschodzie, -1 na zachodzie do zera nad morzem. Wiatr będzie umiarkowany i porywisty na wschodzie oraz nad morzem. W górach w porywach do 110 km/h. Wiatr północno-zachodni i zachodni.

Prognoza pogody. Opady śniegu i silny wiatr

W piątek na wschodzie będzie padał śnieg, w centrum deszcz ze śniegiem, na krańcach zachodnich deszcz. W górach może spaść do 20 cm śniegu, a na zachodzie do 15 mm deszczu.

Temperatura maksymalna od -1 stopnia Celsjusza na północy kraju i na Podhalu, 2 stopni w centrum, do 7 na zachodzie.

Wiatr będzie silny, na zachodzie w porywach do 85 km/h, do 90 km/h nad morzem, w Sudetach do 160 km/h. Wiatr słaby tylko na północnym wschodzie, południowy. Na zachodzie wiatr północno-zachodni i zachodni.

Dla większości kraju wydano ostrzeżenia meteorologiczne przed intensywnymi opadami śniegu, oblodzeniem i silnym wiatrem.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: zima | IMGW

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy