Reklama

Śmiszek potwierdza: Czarzasty kandydatem na szefa sztabu Lewicy

W sobotę Lewica wybierze szefa sztabu. Jednym z kandydatów - jak informowała Interia - jest wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty. Informację tę potwierdził wiceprzewodniczący Nowej Lewicy Krzysztof Śmiszek.

21 stycznia odbędzie się posiedzenie zarządu Nowej Lewicy. Na nim politycy będą wybierać szefa sztabu. To on będzie prowadził Lewicę w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

Jak pisała Interia, jednym z kandydatów jest Włodzimierz Czarzasty. - Ubolewam, ale niecały rok przed wyborami wiadomo już, że jedna lista wyborcza opozycji do Sejmu to marzenie ściętej głowy. Dlatego nie możemy czekać, trzeba działać - zdradzał informator Interii z Nowej Lewicy. - Włodek ma najwięcej cierpliwości do koalicjantów. Począwszy od Razem, a na PPS skończywszy. W kampanii będzie w stanie nad wszystkim zapanować - dodał.

Reklama

Śmiszek: Jesteśmy zwarci i gotowi

Doniesienia Interii potwierdził w rozmowie z Wirtualną Polską wiceprzewodniczący Lewicy Krzysztof Śmiszek. Powiedział, że Czarzasty jest jednym z kandydatów. - Partie polityczne już dzisiaj, które chcą Polski innej niż pod rządami PiS-u, już powinny się ogarnąć. To jest dobry moment, by pokazać, że Lewica jest gotowa do wyborów - stwierdził Śmiszek. - Pokazujemy, że jesteśmy zwarci i gotowi - dodał.

Pomimo wskazania na Włodzimierza Czarzastego w kontekście szefa sztabu, do czasu ogłoszenia daty wyborów będzie on tylko kandydatem. Obok lidera Nowej Lewicy, w sztabie mają współpracować ludzie z różnych frakcji czy ugrupowań. Ci będą kompletować własne zespoły.

- Liderzy zawsze są ważni, ale mamy doświadczenie zdobyte podczas objazdu Polski. Angażujemy struktury, tworzymy duże wydarzenia - mówił Interii jeden z polityków Nowej Lewicy. - Szef sztabu jest oczywiście ważny, musi brać odpowiedzialność i cieszyć się autorytetem. Jednak zawsze mówimy o pracy zespołowej - dodał.

O tym, kto wejdzie w skład sztabu wyborczego Lewicy, będzie wiadomo bliżej wyborów. To, co wiadomo od zeszłego roku, to że obok Nowej Lewicy wystartuje Razem Adriana Zandberga.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Włodzimierz Czarzasty | lewica

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy