Reklama

Śmiertelny wypadek w Woli Duckiej

Motocyklista zginął na miejscu po zderzeniu z ciężarówką na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Wola Ducka - poinformował podinspektor Piotr Zakrzewski z otwockiej policji.

Jak poinformował podinspektor Piotr Zakrzewski, w piątek ok. godz. 15.50 na drodze krajowej nr 17 w Woli Duckiej (woj. mazowieckie) doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem motocyklisty. "65-letni mężczyzna, kierujący samochodem ciężarowym typu 'szczotka' sprzątająca drogi z firmy podwykonawczej przebudowującej drogę dk 17, zjechał na pobocze na wysokości stacji benzynowej Orlen, i rozpoczął manewr zawracania" - powiedział.

Policjant zaznaczył, że manewr był wykonywany w miejscu niedozwolonym. "Jest tam podwójna ciągła linia, zakaz skrętu i wyprzedzania" - powiedział. "Wjechał pobocze, na skrajny prawy pas, i w chwili, gdy był w połowie manewru, od strony Warszawy w kierunku Garwolina nadjechał motocyklista" - relacjonował Zakrzewski.

Reklama

Z relacji świadków wynika, że motocykl jechał prawidłowo swoim pasem ruchu, a jego kierowca widział ciężarówkę odpowiednio wcześniej, ale, mimo że zaczął hamować, to i tak uderzył w tylne lewe koło ciężarówki. "W wyniku zdarzenia kierowca jednośladu poniósł śmierć na miejscu" - powiedział. Policja na chwilę obecną nie zna jego danych.

Zakrzewski podał również, że kierowca ciężarówki został przebadany i w chwili, w której zdarzył się wypadek, był trzeźwy. "Nie wykonywał również prac sprzątających, po prostu jechał z podniesioną +szczotką+" - dodał.

W chwili obecnej ruch w obydwu kierunkach jest zamknięty, samochody kierowane są na objazdy. "Objazdy w kierunku Garwolina do Warszawy są - od ronda w Kobieli na dk 50 oraz w drugą stronę, od Garwolina do Warszawy - droga jest zamknięta na wysokości ul. Narutowicza na dk 17, objazd jest przez Gliniankę" - poinformował.

Przewidywany czas utrudnień to ok. 3 godzin, ale mogą potrwać dłużej. "Trudno przewidzieć, kiedy prokurator zakończy wykonywanie czynności na miejscu zdarzenia" - zaznaczył.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy