Reklama

Reklama

Śmierć turystów pod Zawratem w Tatrach. Nowe informacje

W sobotę (13 czerwca) na szlaku pod Zawratem w Tatrach znaleziono dwa ciała - kobiety i mężczyzny. Jak podano na facebookowym profilu "Bydgoskich Biegaczy" - ofiary to Bartosz Apanasiewicz i jego partnerka Anna. Mężczyzna był doświadczonym górołazem i biegaczem, uczestniczył m.in. w biegach w Tatrach. Turyści najprawdopodobniej zginęli, gdy próbowali uciec w nocy przed burzą.

W sobotę (13 czerwca) przypadkowi turyści natknęli się w Zawratowym Żlebie na porozrzucane rzeczy i ciało jednej ofiary. Przybyły na miejsce TOPR odnalazł kolejne ciało. Więcej informacji czytaj TUTAJ.

Z ustaleń, do których dotarł serwis "Tatromaniak", wynika, że para najprawdopodobniej biwakowała na przełęczy Zawrat. W nocy zaskoczyła ich burza i najprawdopodobniej chcieli szybko zejść w dół. "O pośpiechu może świadczyć fakt, że na Zawracie zostały raki i czekan. Niestety, ucieczka wciąż ośnieżonym żlebem bez sprzętu miała tragiczny finał" - czytamy na stronie serwisu.

Reklama

Jak wynika z opublikowanego w mediach społecznościowych komunikatu - ofiary to para biegaczy z Bydgoszczy - Bartosz Apanasiewicz i jego partnerka Anna. 

Wyszli w piątek po południu w góry i najprawdopodobniej zastały ich ciężkie, burzowe warunki na szczycie. Jak czytamy we wpisie na profilu "Bydgoskich Biegaczy" - mężczyzna był doświadczonym górołazem.

"Bartek był współorganizatorem Biegów Puszczy Bydgoskiej. Zorganizował też w puszczy towarzyski Triathlon Łosia. Lubił ultra dystanse górskie i kochał triatlon. Startował w wielu imprezach w naszej okolicy i w Polsce. Wystartował trzykrotnie w arcytrudnym triathlonie Harda Suka po Tatrach. Zdobył tytuł człowieka z Żelaza po ukończeniu Iron Mana" - napisano.

Mężczyzna miał 42 lata. Osierocił córkę.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy