Reklama

Reklama

Słupsk: Wyniki sekcji zwłok chłopca, który zatrzasnął się w pralce

Wstępne wyniki sekcji zwłok trzyletniego chłopca, który zatrzasnął się w pralce, wskazują na to, że przyczyną jego śmierci było niedotlenienie. Zakleszczone dziecko nie mogło oddychać, rozszerzyć płuc - powiedział prokurator rejonowy w Słupsku Piotr Nierebiński.

"Wstępne wyniki sekcji zwłok wskazują na to, że dziecko zmarło wskutek niedotlenienia. Chłopczyk nie był w stanie oddychać, rozszerzyć płuc w ciasnym bębnie pralki. Za dwa, trzy tygodnie będziemy mieć już oficjalne wyniki sekcji z pełnym protokołem" - powiedział we wtorek prokurator rejonowy w Słupsku Piotr Nierebiński.

Trzyletni chłopiec zmarł w słupskim szpitalu w nocy z 18 na 19 czerwca, do którego trafił w krytycznym stanie, po tym jak zatrzasnął się w pralce. Sekcja zwłok trzylatka przeprowadzona została w Gdańsku 21 czerwca.

Reklama

Rodzice chłopca 19 czerwca byli wstępnie przesłuchani przez prokuraturę. Jak poinformował wówczas prokurator rejonowy, "wiele nowego do sprawy nie wnieśli ze względu na stan psychiczny".

Prokuratura na razie wstrzymuje się z jakimikolwiek czynnościami w stosunku do pięcioletniej siostry zmarłego trzylatka, która była świadkiem dramatycznego w skutkach zdarzenia.

Prokuratorskie postępowanie prowadzone jest pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci.Do zatrzaśnięcia chłopca w pralce doszło 18 czerwca, w mieszkaniu jednego z bloków przy ul. Romera w Słupsku. 

Rodzice trzylatka i pięciolatki potwierdzili w śledczym, że dzieci się bawiły, podczas gdy oni mieli popołudniową drzemkę. Gdy tylko zauważyli, że coś jest nie tak, że nie ma ich syna, zaczęli go szukać. To ojciec miał wyciągnąć syna z pralki i podjąć próbę reanimacji, którą potem przejęli ratownicy medyczni. 

Dziecko zmarło w słupskim szpitalu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy