Reklama

Słońce i silne mrozy. Pogoda na czwartek

Pogoda w Polsce w ostatnich dniach nie ulega zmianie. Pod tym względem czwartek przyniesie ze sobą więcej słońca, zwłaszcza na południu kraju. Według najnowszych prognoz, w całej Polsce wzrośnie też temperatura, ale noc będzie mroźna, zwłaszcza nad Podhalu. Tam termometry pokażą minus 17 stopni. Od piątku do Polski będzie wchodził ciepły front.

Pogoda w czwartek będzie bardziej słoneczna. Według najnowszej prognozy pogody tego najwięcej będzie na południu kraju. W centrum i na północy spodziewane jest zachmurzenie umiarkowane, tylko gdzieś lokalnie na północy może wzrastać do dużego.

Jak podała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ilona Bazyluk, nigdzie nie powinno być opadów.

- Maksymalna temperatura wyniesie od ok. 0 stopni Celsjusza na wschodzie i na Pomorzu, w centrum 2 stopnie na plusie, do 4-5 stopni Celsjusza na zachodzie, zwłaszcza na południowym zachodzie - powiedziała Bazyluk.

Reklama

Dodała, że wiatr będzie nadal na ogół słaby, nad morzem umiarkowany, na północy oraz w Sudetach porywisty i tam porywy sięgną do ok. 60 km/h. Powieje z południa i południowego zachodu.

Pogoda w nocy z czwartku na piątek

W nocy z czwartku na piątek na przeważającym obszarze kraju powinno być pogodnie. Tylko w centrum pojawi się więcej chmur. Pochmurnie będzie na północy i tam spodziewane są słabe opady deszczu ze śniegiem.

Na terenach podgórskich, zwłaszcza Karpat, zapowiada się noc z najsilniejszym mrozem. Tam, jak podała synoptyk IMGW, do minus 17 stopni Celsjusza. Na południu będzie ok. minus 7 stopni, w centrum minus 4 stopnie Celsjusza, a najcieplej nad morzem. Tam nawet do 1 stopnia na plusie.

Wiatr nad morzem będzie silniejszy. Tam w porywach do ok. 60 km/h. Powieje też w Sudetach do ok. 65 km/h. Poza tym wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Prognoza pogodny na piątek, 10 lutego

Od piątku zachmurzenie ma wzrastać, do Polski wchodzić będzie ciepły front, który przyniesie opady deszczu ze śniegiem, a na zachodzie opady marznące. 

Temperatura maksymalna od 1 do 5 st. C, nieco chłodniej w kotlinach karpackich i lokalnie na Podkarpaciu, od -2 do 0 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, miejscami porywisty, na północy wiatr okresami dość silny, w porywach do 65 km/h.

W przyszłym tygodniu na zachodzie może być ciepło, nawet 7-9 stopni Celsjusza na plusie.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody | IMGW

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy