Reklama

Reklama

Śledztwo w sprawie oficera podejrzanego o szpiegostwo przedłużone do końca roku

Naczelny Prokurator Wojskowy przedłużył do 29 grudnia śledztwo w sprawie podejrzanego o szpiegostwo podpułkownika Wojska Polskiego Z. J. - podaje PAP, powołując się na informacje z Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Wiceszef i rzecznik prasowy Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie płk Ryszard Filipowicz powiedział, że również izba wojskowa Sądu Najwyższego przedłużyła areszt dla ppłk J. do tego dnia. Prokurator zaznaczył, że postanowienie SN nie jest prawomocne.

Śledztwo objęte jest klauzulą tajności i prokuratura nie może udzielić innych informacji o prowadzonym postępowaniu. "To wszystkie informacje, jakie mogę podać do publicznej wiadomości" - dodał płk Filipowicz.

Podejrzani o szpiegostwo oficer Wojska Polskiego oraz prawnik Stanisław Sz. z podwójnym obywatelstwem zostali aresztowani przed rokiem. Sz. i oficer mieli szpiegować dla rosyjskiego wywiadu wojskowego. Sprawy wojskowego i cywila łączą się, ale związek nie polega na tym, że ze sobą współdziałali.

Reklama

J. jest podejrzany o udział w działalności obcego wywiadu przeciw Rzeczypospolitej Polskiej, za co grozi od 3 do 15 lat więzienia. Sz. ma zarzut pracy na rzecz obcego wywiadu, za co kara wynosi od roku do 10 lat więzienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy