Reklama

Reklama

SLD: 5 grudnia kongres partii i decyzje personalne

5 grudnia odbędzie się kongres SLD, który podejmie decyzję o zmianach personalnych i organizacyjnych - zapowiedział sekretarz generalny partii Krzysztof Gawkowski. Jak podkreślił, obecnie SLD jest "bliżej tego, by powiedzieć tak Zjednoczonej Lewicy".

"5 grudnia zapadną ostateczne decyzje, ale dzisiaj jesteśmy bliżej tego, by powiedzieć tak Zjednoczonej Lewicy i powoli żegnać się z SLD. Odbędzie się kongres, który podejmie decyzję o zmianach personalnych i organizacyjnych" - powiedział dziennikarzom Gawkowski po środowym spotkaniu kierownictwa Sojuszu i szefów regionów.

Jak dodał, 5 grudnia Sojuszu będzie decydował o swojej przyszłości. Ta przyszłość - mówił sekretarz Sojuszu - jest związana ze Zjednoczoną Lewicą. "Albo wszyscy pójdziemy do przodu, albo wszyscy utoniemy. Nie ma czasu na to, by zastanawiać się nad przeszłością, trzeba budować przyszłość" - dodał. Przyznał także, że "jest część działaczy, którzy uważają, że trzeba budować szyld SLD".

Reklama

Zjednoczona Lewica, w skład której wszedł SLD, nie będzie miała swoich przedstawicieli w Sejmie, bo nie przekroczyła progu wyborczego. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy