Reklama

Reklama

Sławomir Rybicki: Będzie kompleksowa zmiana w regulaminie Senatu

Będzie kompleksowa zmiana w regulaminie Senatu, komisja przedstawi propozycje w tej sprawie - poinformował szef senackiej komisji regulaminowej Sławomir Rybicki (KO). Sceptycznie ocenił postulowane przez PiS zwiększenie liczby wicemarszałków.

We wtorek na konferencji prasowej senatorowie PiS zwracali uwagę, że senacka komisja regulaminowa nie zajęła się dotąd ich wnioskiem o rozszerzenie Prezydium Senatu do sześciu osób, aby klub PiS - jako największy - mógł mieć dwóch wicemarszałków.

Przewodniczący senackiej Komisji Regulaminowej, Etyki i Spraw Senatorskich Sławomir Rybicki (KO) poinformował, że na najbliższym styczniowym posiedzeniu komisji zostanie wyznaczony termin posiedzenia, który zajmie się różnymi zgłaszanymi propozycjami w zmianie regulaminu Senatu.

"Będzie rozpatrywany wniosek posłów PiS, ale wniosków tych jest więcej, więc chcemy poświęcić regulaminowi całe posiedzenie komisji i przygotować kompleksowe propozycje zmian, a następnie zaproponować je Senatowi, aby tak ważny dokument, jak regulamin Senatu był nowelizowany raz, a porządnie" - powiedział Rybicki.

Reklama

Wśród propozycji zmian są - jak dodał - np. wnioski o powołanie nowych komisji, a także dotyczące wielkości i liczebności komisji.

Rybicki jest sceptyczny wobec propozycji PiS, aby zwiększyć liczbę wicemarszałków. "Regulamin, sprawę tę reguluje dość jasno, że jest marszałek i czterech wicemarszałków, rozszerzanie o piątego czy szóstego wicemarszałka musi mieć poważne uzasadnienie, a ja takie uzasadnienie nie do końca znajduję" - podkreślił.

"Wszystkie opcje polityczne, niezależnie od liczebności, mają swojego przedstawiciela w Prezydium Senatu" - zauważył Rybicki.

Na uwagę, że PiS ma największy klub, Rybicki przypomniał, że "w ubiegłej kadencji Platforma też miała największy po PiS klub, a miała tylko jednego wicemarszałka". "Można się tymi argumentami przerzucać, ale nie chcę tego wniosku dyskredytować, będzie poddany debacie i głosowaniu" - zaznaczył senator KO.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy