Reklama

Reklama

Sławomir Neumann: To on miałby szansę zastąpić Borysa Budkę

Bardzo dobrym kandydatem na nowego szefa klubu parlamentarnego KO byłby Tomasz Siemoniak - uważa poseł KO Sławomir Neumann. Według niego, Siemoniak połączyłby wszystkie środowiska i dołożył trochę spokoju i stabilności. Neumann dodał, że nie wie, czy Siemoniak będzie chciał kandydować.

O "restart" Platformy Obywatelskiej Neumann został zapytany we wtorek (1 września) w radiu RMF FM.

"Rozmawialiśmy zupełnie niedawno - w sobotę w Gdańsku - na wyjeździe klubu parlamentarnego składającego się tylko z członków PO o przyszłości Platformy i o tym, jakie wyzwania przed nami stoją. Nie ma takich pomysłów, żeby jakimś prostym trikiem marketingowym udawać, że jest się kimś innym" - powiedział Neumann. Zaznaczył, że sam nie uważa, by zmiana nazwy formacji była dobrym posunięciem. Jego zdaniem 20 lat istnienia PO to "dobry okres dla Polski".

Reklama

Pytany, czy obecny szef PO i szef klubu parlamentarnego KO Borys Budka powinien odejść, Neumann odparł, że Budka jest przewodniczącym PO ósmy miesiąc i "trzeba dać mu szansę". Przypomniał jednak, że sam Budka potwierdza, że chce rozdzielić funkcję szefa partii i szefa klubu parlamentarnego.

Dopytywany, kogo widziałby na stanowisku szefa klubu KO, Neumann odparł, że jeszcze nie ma zgłoszonych kandydatów. "Ja myślę, że bardzo dobrym kandydatem, który połączyłby te wszystkie środowiska i dołożył trochę spokoju i stabilności, byłby Tomasz Siemoniak. Nie wiem, czy będzie chciał startować, ale myślę, że miałby poważne szanse, żeby w klubie zastąpić Borysa Budkę i zrobić taki dobry tandem" - ocenił.

O tym, że niedługo przestanie łączyć funkcję szefa partii i szefa klubu, Budka poinformował w połowie sierpnia. Zapowiedział wówczas wyjazdowe posiedzenie klubu KO 7 i 8 września. Z rozmów z politykami PO wynika, że posiedzenie zostanie prawdopodobnie przesunięte o tydzień i odbędzie się w połowie września w Warszawie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy