Reklama

Reklama

Sławomir ​Neumann: Jestem gotów kandydować na szefa klubu Koalicji Obywatelskiej

Jestem gotów kandydować na szefa klubu Koalicji Obywatelskiej - zadeklarował w środę (2 września) poseł Sławomir Neumann, który pełnił już taką funkcję w poprzedniej kadencji parlamentarnej. Najbliższe posiedzenie klubu KO odbędzie się 15 września w Warszawie.

Obecnie szefem klubu Koalicji Obywatelskiej jest lider PO Borys Budka. Jednak tuż po wyborze na przewodniczącego Platformy zapowiadał, że nie będzie łączył stanowisk w klubie i partii. Oczekiwanie zmian we władzach klubu powróciło po niedawnym, źle odebranym przez opinię publiczną, głosowaniu w Sejmie nad podwyższeniem uposażeń polityków.

W środę Neumann, który jest też szefem pomorskich struktur PO, zgłosił chęć kandydowania na szefa klubu KO. - Jest taka propozycja płynąca z wielu środowisk, żebym wystartował. Jeżeli uda się zebrać wymagana liczbę 60 podpisów pod moją kandydaturą, to jestem gotowy stanąć do wyborów - powiedział Naumann.

Reklama

Jak dodał, jest "patriotą Platformy". - Platforma potrzebuje dzisiaj nowego pomysłu na siebie. Myślę, że klub z dobrze zbudowanym kolegium może być dobrym elementem budowania tej nowej Platformy - zaznaczył poseł.

Neumann szefował klubowi w poprzedniej kadencji parlamentarnej. Ustąpił po tym jak do mediów wypłynęły nagrania, w których w niepochlebny sposób wypowiadał się m.in. o działaczach PO z Tczewa. Polityków podkreślał później, iż żałuje słów, które wówczas padły; jak tłumaczył wypowiadał je "w emocjach". 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje