Reklama

Sławomir Cenckiewicz ma przeprosić Nitrasa za wpis na Twitterze

Historyk i publicysta Sławomir Cenckiewicz ma przeprosić posła PO Sławomira Nitrasa za wpis na Twitterze, który miał sugerować, że Nitras popełnił przestępstwo podczas wykonywania mandatu posła - zdecydował w środę szczeciński Sąd Okręgowy. Cenckiewicz ma też wpłacić pięć tysięcy złotych na rzecz szczecińskiego hospicjum.

Sąd zdecydował w środę, że Sławomir Cenckiewicz ma opublikować oświadczenie o treści: "W informacjach publikowanych przeze mnie na portalu Twitter zawarłem nieprawdziwe insynuacje dotyczące posła Sławomira Nitrasa, jakoby dopuścił się w trakcie pełnienia swoich obowiązków przestępstwa. Moje wpisy zawierają nieprawdziwe i naruszające dobra osobiste Sławomira Nitrasa sugestie, w związku z czym za swoje publikacje przepraszam". Cenckiewicz ma nie usuwać oświadczenia przez sześć miesięcy od dnia uprawomocnienia się wyroku.

Ma również wpłacić pięć tysięcy złotych na rzecz Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

Reklama

Sąd uznał, że Cenckiewicz ma przeprosić za jeden z trzech przedstawionych przez Nitrasa wpisów. Wyrok jest nieprawomocny. Cenckiewicz zapowiedział odwołanie.

Poseł PO-KO Sławomir Nitras wytoczył wiceprzewodniczącemu Kolegium IPN Sławomirowi Cenckiewiczowi proces cywilny w związku z wpisami, które ten drugi opublikował w 2016 r. na swoim koncie na Twitterze. Wpisy te miały sugerować, że Nitras popełnił przestępstwo podczas wykonywania mandatu posła.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy