Reklama

Śląskie: Wypadek koło Raciborza. Jedna osoba zginęła, pięć innych trafiło do szpitala

Jedna osoba zginęła, a pięć innych trafiło do szpitala po wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 45 w gminie Rudnik w powiecie raciborskim. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Wśród poszkodowanych są dzieci.

Aspirant sztabowy Krzysztof Klimek z raciborskiej policji powiedział, że do wypadku, w którym uczestniczyła honda civic na numerach rejestracyjnych powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego i volkswagen passat zarejestrowany w Raciborzu, doszło w pobliżu miejscowości Czerwięcice.

- Wypadek prawdopodobnie spowodowała kierująca hondą, która z niewyjaśnionych przyczyn na łuku drogi zjechała na przeciwległy pas ruchu. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł pasażer hondy. Była jeszcze prowadzona akcja reanimacyjna, ale nie powiodła się - powiedział policjant.

Reklama

Hondą podróżowały dwie osoby, a volkswagenem cztery - dwie dorosłe i dwoje dzieci. Kierowca tego drugiego samochodu po wypadku był zakleszczony wewnątrz pojazdu, wydobyli go strażacy. Został przewieziony do szpitala, podobnie jak pozostali poszkodowani w wypadku - dodał policjant.

Na miejsce pojechał prokurator i biegły z zakresu ruchu drogowego. Droga została zablokowana, policja wyznaczyła objazd.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy