Reklama

Reklama

Śląsk: Była prezes sądu spowodowała wypadek pod wpływem alkoholu

Była prezes Sądu Rejonowego w Siemianowicach Śląskich, obecnie sędzia orzekająca w tamtejszym wydziale cywilnym będąc pod wpływem alkoholu spowodowała wypadek samochodowy w Chorzowie. Badanie alkomatem wskazało 2,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – podała w poniedziałek policja.

Do zdarzenia doszło w niedzielę. Kobieta jadąc prywatnym suzuki nie zatrzymała się przed znakiem "Stop" i zderzyła się z prawidłowo jadącym oplem - powiedziała rzeczniczka śląskiej policji podinsp. Aleksandra Nowara.

"Gdy na miejsce przyjechali policjanci, była tam już straż pożarna i ekipa pogotowia, która poinformowała, że żadnemu z uczestników zderzenia nic się nie stało. Kierująca suzuki poinformowała, że jest sędzią, ale absolutnie nie zasłaniała się immunitetem i poddała wszelkim czynnościom" - relacjonował aspirant Sebastian Imiołczyk z chorzowskiej policji.

Reklama

Badanie alkomatem dało wynik 2,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kobiecie pobrano też krew do dodatkowych badań i zwolniono do domu. Krótko po kolizji o całej sytuacji chorzowska policja poinformowała telefonicznie prezesa Sądu Okręgowego w Katowicach.

"Prezes przekazał tę informację także prezesowi Sądu Apelacyjnego w Katowicach i wystąpił do prokuratury o pełne, pisemne informacje. Jeśli się potwierdzą, wobec sędzi zostanie wszczęte postępowanie dyscyplinarne" - powiedział rzecznik Sądu Okręgowego w Katowicach Jacek Krawczyk.

Sprawę będzie wyjaśniała prokuratura w Chorzowie. Sędzia Beata B. mieszka w Katowicach, od lat pracuje w sądzie w Siemianowicach. Orzeka w tamtejszym wydziale cywilnym.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy