Reklama

Reklama

"Skupcie się na nauce, na seks przyjdzie czas". Czarnek apeluje do młodzieży

Minister edukacji i nauki podczas czatu z internautami stwierdził, że nie powinno się używać słowa "rodzic", tylko "mama" lub "tata". Pytany o wychowanie seksualne w szkołach, Przemysław Czarnek zaapelował do młodzieży, aby skupiła się na nauce. - Na seks przyjdzie czas - podkreślił.

We wtorek wieczorem Przemysław Czarnek wziął udział w czacie z internautami na Twitterze. Podczas wirtualnego spotkania zwrócił uwagę na zwrot "rodzice", który uznał za niepoprawny.

- Używajmy konkretnych, właściwych nazw. Zwłaszcza w dobie rewolucji ideologicznej. Nie "rodzic", tylko "tata" lub "mama". To są słowa z języka polskiego. "Rodzic" to się mówi w TVN. Zaraz będzie "rodzic nr 1" i "rodzic nr 2". Wróćmy do precyzyjnego języka - stwierdził Czarnek. 

Czarnek: Na seks przyjdzie czas

Podczas rozmowy poruszony został również temat edukacji seksualnej w szkołach

Reklama

Minister edukacji zaznaczył, że na pewno nie zgodzi się na to, aby w szkołach dochodziło do deprawacji młodzieży. - Od tysięcy lat, żeby nie powiedzieć miliardów, żeby nie powiedzieć od stworzenia człowieka, ludzie dokładnie wiedzieli, jak to wygląda i jak wygląda życie seksualne człowieka i myślę, że nie trzeba tego zbyt mocno rozbudowywać w szkole - powiedział. 

Czarnek zwrócił się również bezpośrednio do autorki pytania, dopytując "czego brakuje jej w wychowaniu do życia w rodzinie". - Ja uczyłem się dokładnie takiej samej edukacji, dochowałem się dwójki dzieci, mam wspaniałe życie małżeńskie, wszystko umiem, niczego mi nie brakuje - zapewnił polityk.

Minister zwrócił się również z apelem do młodzieży. - Skupcie się na nauce, na zdobywaniu wiedzy. Na seks przyjdzie czas - powiedział. 

Będzie powrót przysposobienia obronnego?

Czarnek poruszył również temat powrotu do szkół przedmiotu, który zniknął z programu nauczania w 2012 roku.

- Jestem za powrotem przysposobienia obronnego. Rozmawiamy o tym z Ministerstwem Obrony Narodowej. Chcemy już od przyszłego roku wprowadzić, jeśli to będzie możliwe, program pilotażowy w województwie małopolskim - wyjaśnił. 

Minister odniósł się również do nowelizacji prawa oświatowego zwanego "lex Czarnek". Według niego wprowadzone zmiany są konieczne.

- Ideą "lex Czarnek" jest to, by każdy, kto chce uczyć w szkole, powiedział najpierw, czego chce uczyć. Ja nie widzę w tym nic dziwnego. Jeśli ktoś chce działać bez kuratorium, to może działać sobie wszędzie indziej poza szkołą - stwierdził.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy