Reklama

Reklama

Skradziono 40 biletów VIP na mecz Polska-Litwa

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa Praga Południe wyjaśniają okoliczności kradzieży 40 biletów na mecz towarzyski Polska-Litwa, który odbył się we wtorek na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wejściówki VIP warte były blisko 100 tys. zł.

Zawiadomienie o zniknięciu 40 biletów złożył przedstawiciel PGE Narodowego w piątek 8 czerwca. 

Ekskluzywne wejściówki na wtorkowy (12 czerwca) mecz Polska-Litwa miały trafić do gości za pośrednictwem firmy kurierskiej, ale zaginęły. Każda z nich warta była około 2,4 tys. zł. 

Po tym, jak sprawą zajęła się policja, bilety zostały zablokowane. Osoby, które na ich podstawie próbowały dostać się na stadion, zostały wylegitymowane, a funkcjonariusze wręczyli im wezwania na przesłuchanie.

"Podczas prowadzonych zabezpieczeń policjanci odzyskali 37 biletów" - powiedziała PAP komisarz Joanna Węgrzyniak z Komendy Rejonowej Policji Warszawa Praga Południe. Kilka osób zostało już w tej sprawie przesłuchanych, kolejne zostały wezwane na przyszły tydzień. Policjanci będą ustalać, w jaki sposób osoby weszły w posiadanie biletów VIP.

Reklama

"Wstępne ustalenia wskazują, że mamy do czynienia z kradzieżą. W przypadku potwierdzenia tej hipotezy sprawcy będzie grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności" - tłumaczy kom. Węgrzyniak.

Informację jako pierwsze podało radio RMF FM.

Mundial 2018. Zobacz raport specjalny

Reklama

Reklama

Reklama