Reklama

Sikorski: Sądzę, że PO wyprzedzi PiS w sondażach

- Wystarczy, żeby opozycja nominowała kandydata na alternatywnego premiera i zebrała podpisy pod tą kandydaturą. Wtedy byśmy się przekonali, czy jest większość i kto tę większość ma - powiedział w "Graffiti" Radosław Sikorski.

- Oczekuję od prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, aby doprowadził na najbliższym posiedzeniu Sejmu do głosowania nad ponownym wotum zaufania dla premiera Mateusza Morawieckiego, żeby pokazać Polsce, że jest jakaś większość w tym parlamencie - powiedział w środę Donald Tusk.

Sikorski: Sądzę, że PO wyprzedzi PiS

Radosław Sikorski w "Graffiti" na antenie Polsat News skomentował propozycję szefa PO. - Wystarczy, żeby opozycja nominowała kandydata na alternatywnego premiera i zebrała podpisy pod tą kandydaturą. Wtedy byśmy się przekonali, czy jest większość i kto tę większość ma - zaproponował Sikorski, mówiąc z kolei o tzw. konstruktywnym wotum nieufności. Jego zdaniem taki scenariusz nie jest wykluczony w ciągu najbliższych tygodni.

- Z każdym tygodniem narasta rozczarowanie rządami Prawa i Sprawiedliwości. Sądzę, że my, jako Platforma Obywatelska, wyprzedzimy PiS w najbliższych tygodniach, tym bardziej jeśli udałoby się połączyć siły opozycji - podsumował. 

Reklama

Czytaj więcej tutaj.

"PiS ma w klubie antynaukowych szurów"

Europoseł skomentował także ostatnie, przegrane przez PiS głosowanie w Sejmie w sprawie ustawy dotyczącej testowania pracowników. Podkreślił, że podobna sytuacja miała miejsce w sprawie "piątki dla zwierząt". 

- Kaczyński próbował wtedy postawić na swoim i przeforsować sprawę, która dla niego była ważna. PiS się odbudował. Tutaj Kaczyński kompletnie nie wyczuł nastrojów w klubie. Zresztą to idiotyczna ustawa. Skąd mielibyśmy wiedzieć, kto nas zaraził Omikronem? - pytał Sikorski. 

Jego zdaniem ta sytuacja pokazuje "wyalienowanie Kaczyńskiego nie tylko z realiów swojego klubu, ale również z rzeczywistości". - To pokazuje też, że partia rządząca, która powinna dbać o nasze zdrowie nie jest do tego zdolna, bo w swoim klubie parlamentarnym ma "antynaukowych szurów" - powiedział.

Interia/Polsat News
Dowiedz się więcej na temat: Radosław Sikorski | Graffiti | Prawo i Sprawiedliwość | sondaże

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy