Reklama

Reklama

Siemoniak o wypowiedzi szefa PiS dot. wzrostu gospodarczego: Zatrważająca

Zatrważająca - tak wypowiedź prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dla Reutersa dotyczącą tempa wzrostu gospodarczego ocenił w piątek wiceszef PO Tomasz Siemoniak. Jego zdaniem, słowa te pokazują, że Kaczyński jest w stanie złożyć przyszłość Polski na ołtarzu swoich "dziwnych wizji".

W wywiadzie dla Reutersa prezes PiS stwierdził m.in., że jest w stanie zaakceptować zmniejszenie tempa wzrostu gospodarki, jeżeli będzie to ceną za wdrożenie jego wizji Polski.

- Byłbym skłonny zdecydować się na jakieś spowolnienie wzrostu ekonomicznego, jeżeli byłoby ono ceną przeforsowania mojej wizji Polski - powiedział.

- To wypowiedź zatrważająca, bo pokazująca, że Jarosław Kaczyński przyszłość Polski, która jest wprost powiązana z tym, że wzrasta PKB, jest w stanie złożyć na ołtarzu swoich jakiś dziwnych wizji - powiedział w piątek wiceszef PO Tomasz Siemoniak.

Jak podkreślił "nie ma bardziej właściwego miernika rozwoju niż produkt krajowy brutto". - Wydaje mi się, że czytelnicy Reutersa na całym świecie się złapali za głowę i naprawdę zaczęli się martwić tym, co dzieje się w Polsce po takiej wypowiedzi - dodał polityk PO.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy